Nerti grybukai

01/10/2020

     Kokiuos grybus vadindavome šungrybiais? Ir kodėl? Vat nepamenu. Juk šunys grybų nei ėda, nei valgo. Ar tai buvo tiesiog tie kurių nevalgome ar ir nuodingieji? Raudonoji gražioji musmirė yra šungrybis ar ne? :) Kartais iškyla tokių kvailų klausimu, kad ir įdomu ir juokinga.

     Šie metai ypatingi grybų mylėtojams ir grybautojams, tiek grybų miške turbūt ir nėra buvę. Internete daug straipsnių, daug nuotraukų, kur grybautojai giriasi savo laimikiais, rodo pilnas pintines, netgi bagažines pilnas dėžių, pintinių, kibirų su grybais. Gražu pažiūrėti, aplinkosaugininkai griebiasi už galvų dėl tokio miškų šienavimo, bet, kaip bebūtų, gražūs tie grybai, ir taip pavydu kad kiti randa, o aš vat ne. Panašu kad baravykai kraustosi is Dzūkijos į kitus regionus. Pasidžiaukit :) Nesiskundžiu, radome ir mes, porą "kašikėlių" rudagalvių grožybių. 

     Žiūrint ir gėrintis miško derliumi, ėmiausi ir nunerti vieną kitą grybuką. Na koks gi tu dzūkas be grybų :) Pradėjau nuo baravyko, gražaus rudagalvio, na bet argi tiek pakaks, nea, užsinorėjau daugiau spalvų. Taip dabar kolekciją papildė nauji nerti žaislai - grybukai. Nertas baravykas, nerta musmirė,  nertas fantastinis grybas :) Graži nerta dovana, graži idėja ir gražus nertas žaislas.